25 Már

Bakosi Béla szerint jó döntés a halasztás

tokyo 2020 ermek

Bakosi Béla szerint jó döntés volt az olimpia elhalasztása, mivel az elmúlt hónapok versenyhiánya és bizonytalansága miatt nem születtek volna reális eredmények Tokióban.

A korábbi hármasugrónak vegyes élményei vannak az ötkarikás játékokkal kapcsolatban. 1980-ban Moszkvában a hetedik helyen végzett, az 1984-es Los Angeles-i játékokra a szocialista országok bojkottja miatt nem utazhatott el, 1988-ban pedig – bár a részvétel jogát kiharcolta – sérülés miatt nem lehetett ott Szöulban. – Ebben a helyzetben nem születthetett más döntés, a kvalifikációs versenyek többsége elmaradt, a világranglista nem mutatott reális képet, így ez a legjobb megoldás, és akkor a járványról még nem is beszéltem – mondta a kétszeres fedett pályás Európa-bajnok. Most mindenkiről lekerül a várakozás terhe, és azt hiszem, hogy az idősebb sportolók döntő többsége még egy évvel meghosszabbítja pályafutását. Az atlétikát tekintve, jó lenne, ha legalább a nyár végén lehetne néhány viadalt rendezni, mert így a versenyzők sikerélménnyel zárnák a szezont és úgy indulhatnának neki a következő évi felkészülésnek. Ami Péter fiamat – a Nyíregyházi Sportcentrum magasugrója – illeti, ő is megkönnyebbült, egy több szempontból is nehéz időszak után már csak előre tekint, és végzi azt az edzésmunkát, amelyet ebben a helyezetben el tud végezni – zárta mondandóját Bakosi Béla.