2018 March 07. - Közzétette: KölcseyTV

Bizonyítottak a nyíregyházi fiatalok Győrben

A Nyíregyházi Sportcentrum úszói kiváló eredményekkel zártak a győri Arany Üst nemzetközi úszóversenyen. A háromhetes edzőtáborból hazatérő Hatházi Dóra és Cserfalvi Olaf versenyzését kiemelt figyelemmel kísérte a szakosztályvezetés, és a várakozásnak megfelelően kiváló egyéni csúcsokkal (Olaf 200 pillangó 2:07,09) és remek győzelmekkel bizonyították, hogy nem kirándulni voltak Madeirán. A felnőtt mezőnyben a VB résztvevő Kozma Dominik és Verrasztó Evelin mellett ott volt Szurovcsják Ivett, és meg is nyerte az 50 mell felnőtt korcsoportos döntőjét. A versenyen remekül szerepeltek az utánpótlás versenyzőink is, hiszen Kovács Péter majdnem minden számban a dobogó legfelső fokára állhatott a 2005-06-os korosztályban, de olyan is előfordult, hogy a dobogó minden fokán nyíregyházi állt Kovács Péter mellett Lengyel Áron és Tajthy Milán személyében. A lányoknál ugyanebben a korosztályban Sztruhár Jázmin volt a legeredményesebb. A verseny után folytatódik a felkészülés a március végi Magyar felnőtt Országos Bajnokságra. A négy nap alatt 14 arany-, 11 ezüst- és 12 bronzérmet sikerült gyűjteniük. Nyíregyházi Sportcentrum